Фронтменот на Radiohead, Том Јорк, им донесе одличен новогодишен подарок на своите фанови. Новиот соло сингл You Wouldn’t Like Me When I’m Angry сега е бесплатен за преземање или за стрим, иако за неа можете да платите колку што сакате. Овој модел на продавање на музика е типичен за г. Јорк и Radiohead, но истовремено […]

Прочитај повеќе

Том Јорк јавно ги критикуваше новите сервиси кои стримаат музика преку веб, пред се Spotify, бидејќи, како што вели фронтменот на бендот Radiohead, тие се „лоши за новите музичари“. Протестот на Том Јорк и продуцентот на Radiohead, Најџел Годрич, започна со остранување на соло албумoт The Eraser и албумот на Atoms for Peace од најпопуларниот […]

Прочитај повеќе