Веројатно веќе сте ги виделе сликите на телефони што се „бањаат“. Samsung има куп вакви реклами, во кои ги рекламира своите уреди како водоотпорни. Сепак во Австралија регулаторот започна тужба против компанијата поради лажно рекламирање на уредите. Австралиската агенција за заштита на конкуренцијата и потрошувачите го обвини Samsung за лажно рекламирање. Главна причина за ова […]

Прочитај повеќе

Иако Samsung тврди дека нивните телефони се водоотпорни, сепак најдобро е да не го ставате вашиот нов Galaxy S7 Active под вода. Тестовите кои ги направи Consumer Reports по втор пат покажа дека Samsung Galaxy S7 Active ја нема потребната заштита од вода која ја пишува во спецификациите. Consumer Reports го тестираше телефонот во симулирани […]

Прочитај повеќе

Samsung претстави нов уред наменет за авантуристите и за луѓето на кои често им се крши телефонот. Се работи за Galaxy S4 Active кој е всушност водоотпорен и појачан S4. Има 5 инчен 1080p екран со 443 пиксели по инч (ppi), 8 мегапиксели камера, работи на 1,9 GHz процесор со четири јадра, 2 GB RAM […]

Прочитај повеќе

Фотографирање на длабочина од метар и половина не е нешто што очекувате во реклама за паметен телефон, но токму тоа го нуди Sony со новиот Аndroid телефон. Xperia ZR, кој е поевтина верзија на Xperia Z, доаѓа со 4,6 инчен HD-дисплеј, 2 GB RAM, 1,5 GHz Snapdragon четири-јадрен процесор и 13 MP камера. Xperia ZR […]

Прочитај повеќе