Заедно со HTC Desire 601 и HTC Desire 300, тајванскиот производител на мобилни телефони го претстави BoomBass додатокoт за паметните телефони кој овозможува одлични музички перформанси за телефоните со два предни звучници, вели The Next Web. BoomBass го прави токму тоа што името го надовестува. Уредот е субвуфер кој со помош на вградениот засилувач ги […]

Прочитај повеќе

(Доколку сакате да дискутирaте за рецензијата, да прашате или споделите искуство, направете го тоа на форумот на IT.com.mk) Logitech повеќе од 30 години се занимава со дизајн и производство на квалитетни периферни уреди. Квалитетот на поголемиот дел од производната програма на Logitech е потврден од потрошувачите и неговата распространетост. Овој пат на тест земавме еден […]

Прочитај повеќе