Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, седумдесет и шесто издание. Red Dead Redemption 2 се поднови со нов трејлер кој кажува многу работи, само не дека играта ќе излезе за PC. Call of Juarez: Gunslinger одново се врати на Steam, но под друг издавач. […]

Прочитај повеќе

Играта Rust беше една од првите кои го прифатија моделот за ран пристап на Steam. Низ четирите години, играта на Гери Њуман претрпе бројни промени. Првин започна со зомби чудовишта, но откако тимот сфати дека Rust е многу повеќе од тоа, им удрија клоца и ги заменија зомби чудовиштата со најразлични диви животни. Потоа, привлекоа […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, шеесет и второ издание. Ubisoft најави планови да ја зголеми цената на Rainbow Six Siege. За 20 долари повеќе, цената на основната верзија требаше да скокне на 60 долари, а играчите да добијат бонус козметички предмети и валута […]

Прочитај повеќе

Во пресрет на големата зимска распродажба на Steam, која би требало да се случи денеска по 19:00 часот, се најавија и номинациите за најдобрите игри на оваа платформа. Неодамна, заедницата гласаше кои игри да бидат номинирани, а од 21.декември до 2.јануари, гејмерите ќе можат секојдневно да гласаат за ултимативните победници. Во продолжеток, читателите можат подетално […]

Прочитај повеќе

Mozilla и Samsung објавија партнерство за заедничка работа на следниот енџин за веб прелистувач за ARM уредите и Android. Според блог написот на Mozilla, новиот енџин ќе ја искористи предноста на побрзите и повеќејадрени компјутерски архитектури. Енџинот го носи името Servo и е изграден користејќи го програмскиот јазик на Mozilla – Rust, во кој свој […]

Прочитај повеќе