Oткако беше пофален од iOS корисниците како одличен имејл клиент за Gmail, минималистичкио-дизајнираниот Mailbox пристигна и на Android. Kако и за iOS, и Android клиентот е исчистен од непотребните копчиња кои само ми го одвлекуваат вниманието. Целта на Mailbox е да ви овозможи да се фокусирате на мејлот, и тоа апликацијата го прави добро. Но, […]

Прочитај повеќе

Сервисот за складирање на фајлови во облакот, Dropbox, на своите корисници им нуди дополнителни 1 GB простор доколку ја поврзат својата Dropbox сметка со Mailbox. За жал, оваа понуда важи само за корисниците на iOS, бидејќи во моментот Mailbox не е достапен за другите оперативни системи наменети за паметните телефони. Сè што треба да направат […]

Прочитај повеќе

На својата прва конференција за програмери, веб складиштето кое има над 175 милиони ја претстави Dropbox платформата со која ќе се обиде да го премести корисничкиот хард-диск во облакот. Се работи за нови алатки кои ќе го олеснат синхронизирањето на фајловите и податоци од разни извори за да можат да се користат од било каде […]

Прочитај повеќе

(Ова е гостински пост на Иван Ивановски, ко-основач на Venikom Mobile. Иван има креирано мобилни апликации за Vogue, GQ, Glamour, Wired, Dom Perignon и многу други. Работи и на проекти за обновливи избори на енергија и автоматика. ) Компанијата која ја креираше „to-do” апликацијата Orchestra пред неполни 2 месеци ја претставија и првата официјално верзија […]

Прочитај повеќе

Dropbox објави дека го купи мобилниот имејл клиент Mailbox бидејќи се „заљубивме во апликацијата“. Mailbox се појави пред еден месец за iPhone и веднаш доби добри критики од разни ИТ блогови бидејќи го олеснува филтрањето на мејлови на мобилните уреди. Апликацијата е дизајнирана да биде продуктивна на мобилните телефони со интересни опции кои реагираат на […]

Прочитај повеќе