Нови продoлженија на Deus Ex, Dishonored, Dark Souls, Mass Effect, Gears of War, Rainbow Six и Mirrors Edge се само дел од игрите кои се најавени на Е3. Unravel и Cuphead се инди видеоигри кои најверојатно ќе бидат попопуларни од некои од големите наслови, Last Guardian сепак не е откажан, ова се дел од вестите […]

Прочитај повеќе

Новогодишните празници се вообичаено време кога имаме повеќе слободно време за релаксација, за филмови и серии, и се разбира за видео игри и pwnage! Поради празниците, најголем дел од девелоперите и издавачите го користат овој период за да ги понудат своите наслови по намалени цени, а дел од игрите имаат навистина огромен попуст. Steam, како […]

Прочитај повеќе

Најдобра видео игра на годинешните BAFTA награди е Dishonored, но огромен успех има и Journey, играта за која музиката ја изведе Камерниот oркестар на Македонската радио телевизија. Journey замина со пет награди: за најдобар онлајн мултплеер, уметничко достигнување, најдобар дизајн, авторска музика и музичко остварување. [youtube]IyDvT7XpaBc[/youtube] Акционата авантура Dishonored ги освои почестите за најдобра игра во […]

Прочитај повеќе