Огромниот Galaxy Note 8 уред дојде во рацете на iFixit. Секако, веќе очекувате дека го расклопија и пронајдоа куп интересен хардвер. Она што е интересно се можностите за сервисирање на уредот. Речиси секои од поважните делови се модуларни и може да се заменат. iFixit му даде оценка 4 од 10, единствената причина за ниската оценка […]

Прочитај повеќе

Излегоа првите рецензии за новиот телефон од Samsung, Galaxy Note 8. Најголемиот проблем на телефонот е што претходниот модел имаше батерија која експлодираше, а оттогаш конкуренцијата стана многу подобра. Пред една година Note беше прогласен за најдобар Android телефон, денес таа „титула“ останува кај Pixel. Note 8 сепак, е најдобриот телефон на Samsung. „Note 8 го […]

Прочитај повеќе

По фијаското со Galaxy Note 7, Samsung се надева дека со Galaxy Note 8 повторно ќе ја врати довербата кај корисниците. Колку фановите го сакаат Note телефонот, покажува и самиот факт дека додека Samsung не ги исклучи телефоните голем дел од корисниците не ни сакаа да ги вратат. Сепак, овој пат Note 8 ќе треба да […]

Прочитај повеќе

Samsung ги испрати поканите до медиумите, компанијата најави дека 23 август е дата на која треба да бидете слободни. Без сомневање компанијата ќе го претстави новиот Galaxy Note 8. Save the date! August 23, 2017 #DoBiggerThingshttps://t.co/uSEvuV1QKN pic.twitter.com/9lbxtDtm0l — Samsung Electronics (@Samsung) July 20, 2017 Дури ни поканата не остава премногу на фантазијта. Пораката „Прави поголеми […]

Прочитај повеќе

Samsung го претстави својот конкурент на Apple iPad Mini на Mobile World Congress во Барселона. Новиот таблет компјутер Galaxy Note 8 има 8-инчен WXGA 1280×800 TFT екран со густина на пиксели од 189 ppi. Работи на 1,6 GHz процесор со четири јадра, 2 GB RAM, со 16 и 32 GB простор и поддршка за 32 […]

Прочитај повеќе