По Apple Macbook, и Google го претстави својот прв лаптоп кој доаѓа со новиот USB Тype-C. Новата верзија на Chromebook Pixel доаѓа со новиот конектор, што е добра вест за фановите на симитеричниот конектор, бидејќи сега две од најголемите компании се позиционираа зад USB-C конекторот. „Сметаме дека сите треба да можат да користат еден полнач […]

Прочитај повеќе

Google официјално го претстави Chromebook Pixel, својот прв компјутер со екран на допир. Новиот Chromebook доаѓа со Gorilla Glass екран на допир, 12,85 инчен екран со резолуција од 2560×1700 пиксели, 4GB DDR3 RAM, 32 GB простор и 1TB резервиран простор на Google Drive (бесплатно за 3 години) и сето тоа по цена од „само“ 1.299 […]

Прочитај повеќе