Српското гејминг студио Nordeus успеа да го ангажира тренерoт на Реал Мадрид, Жозе Мурињо како заштитно лице на својата Top Eleven игра која има над 10 милиони играчи. Ангажманот на еден од најтрофејните фудбалски тренери е неверојатно достигнување за гејминг студиото кое пред само недела дена го прослави својот трет роденден. „Со желба да го […]

Прочитај повеќе

Nordeus само што се пофали на Facebook дека нивната друштвена игра Top Eleven надмина 9 милиони активни играчи месечно, а од нив 3 милиони играчи се логираат дневно. Гледајќи ги претходните податоци, играта на Nordeus го дуплираше бројот на корисници од мај 2012-та која објавија дека имаат над 4 милиони корисници. Top Eleven Be a […]

Прочитај повеќе