Како што беше најавено некаде во средината на јануари, документарецот за најголемиот торент тракер во светот – The Pirate Bay беше официјално прикажан на 8-ми февруари. TPBAFK или The Pirate Bay: Away from Keyboard е режиран од Симон Клосе и ги следи животите на тројцата основачи на The Pirate Bay. Прикажани се судските процеси низ […]

Прочитај повеќе

Еднаш веќе пишувавме за TPB:AFK и го најавивме документарецот за The Pirate Bay, а еве го дочекавме и официјалниот датум кога истиот ќе биде премиерно прикажан. Проектот е финансиран преку Kickstarter, издаден под Creative Commons лиценца и ќе биде прикажуван онлајн во исто време со својата премиера на Интернационалниот филмски фестивал во Берлин. Инаку, веќе […]

Прочитај повеќе