Samsung претстави нов уред наменет за авантуристите и за луѓето на кои често им се крши телефонот. Се работи за Galaxy S4 Active кој е всушност водоотпорен и појачан S4. Има 5 инчен 1080p екран со 443 пиксели по инч (ppi), 8 мегапиксели камера, работи на 1,9 GHz процесор со четири јадра, 2 GB RAM […]

Прочитај повеќе

Пристигнаа првите впечатоци за новиот Samsung Galaxy S4 чија продажба ширум светот ќе започне од 26-ти април, а во Македонија ќе е достапен во мај. Се чини дека најимпресиониран е Mashable кој го прoгласи Galaxy S4 за најдобар Android телефон на сите времиња. A не помалку импресионирани се и TechCrunch или All Things Digital, кои […]

Прочитај повеќе

Samsung планира во наредниве недели да ја презентира и мини верзијата на Galaxy S4 – S4 mini, јавува Sam Mobile. Сликите на телефонот кои се појавија на крајот на март се легитимни, велат изворите од Samsung за порталот. Како и S3 Мini, така и овој нов модел ќе биде намалена и послаба верзија на поголемиoт […]

Прочитај повеќе

Се ново сега е старо пак, вели Gizmodo кои ја имаат првата (но не и толку позитивна како што би очекувале) рецензија на Samsung Galaxy S4. Овој „flagship” телефон на јужнокорејската компанија е наследник на S3, најомилениот и, до сега, најдобриот Android телефон, што му дава добро педигре на S4 пред потрошувачите. Но, тоа што […]

Прочитај повеќе

Samsung е подготвен да оди чекор понатаму од огромниот 5,5-инчен Galaxy Note 2, и да претстави нов „фаблет“ од 5,9-инчи, кој ќе го брендира како Note 3, вели Korea Times. Но, иако најавата звучи возбудливо за сите ентузијасти на големи Android телефонит, можеби првин треба да се запрашаме која е граничната големина која одредува дали […]

Прочитај повеќе

Samsung дефинитивно ќе го претстави Galaxy S4 на 14 март во Њујорк, јавува The Verge, повикувајќи се на свои извори во компанијата. Samsung најавува дека скокот од класа 3 до 4 ќе биде поголем од тој на претходникот. Најавата за новата класа на Samsung уреди најмногу ќе и наштетат на продажбата на новата верзија на […]

Прочитај повеќе

Најновиот хит-телефон на Samsung, Galaxy S4, ќе се појави на 15-ти април, вели SamMobile кој е доста кредибилен кога се работи за вакви неофицијални информации. Гледајќи ја популарноста на претходникот Galaxy S3, кој според многу медиуми е најдобриот телефон моментално на пазарот, може да очекуваме да се дигне исто толкава прашина и околу Galaxy S4. […]

Прочитај повеќе