Acer е најновиот производител кој се вклучи во трката со преносни компјутери. Liquid Leap е паметна бразлетна која доаѓа во пар со новиот паметен телефон од компанијата 5-инчен Liquid Jade. Како и останатите слични уреди, Liquid Leap ќе биде фитнес додаток, но ќе ги регистрира и виталните функции на корисникот, што се чини барем заега […]

Прочитај повеќе

Кога го најавуваше својот нов паметен телефон LG G3, кој доаѓа со 2К-дисплеј и 8-јадрен Odin процесор, LG спомена и дека работи на преносeн уред кој нема да биде паметен часовник, но ќе биде сензор кој ќе носи на зглобот. Оваа најава ги зголеми шпекулациите oколу типот на уред кој ќе го издаде LG, кој […]

Прочитај повеќе

Project Shield е најновата преносна конзола која доаѓа од Nvidia на која ќе може да се играат и најквалитетните видео игри. Конзолата е презентирана на годинешниот CES, а за потсетување ова не е прв пат Nvidia да се вмеша во гејмингот откако претходно го презентираше гејминг облакот GeForce GRID. Конзолата доаѓа со новиот Tegra 4 […]

Прочитај повеќе