Asus ги најави своите нови таблет и лаптоп компјутери на Computex 2013 саемот кој се одржува во Таипеј. Asus Zenbook, Asus Transformer Book Trio, Asus MeMo Pad HD 7 и Asus MeMo FHD 10 се новите уреди кој ќе се приклучат на досегашната линија. Asus Zenbook Infinity е новиот ултрабук од компанијата чии заштитен знак […]

Прочитај повеќе

Следната недела Corning Inc. ќеја презентира новата надградба на заштитното стакло Gorilla Glass 3, јавува CNET. Презентацијата ќе се одржи на годинешниов CES во Лас Вегас. Подобрувањето е на молекуларно ниво а новата карактеристика Corning ја нарекоа „Native Damage Resistance“(NDR). Ова ќе допринесе Gorilla Glass 3 дабиде 3 пати поотпорно на гребаници, а дури 40 […]

Прочитај повеќе