Јужнокорејскиот рапер Psy изгледа е створен за YouTube слава. Со неговото претходно видео Gangam Style оствари рекордни 1,5 милијарди посети, а сега со новото видео Gentleman го изедначи рекордот за “најбрзо до 100 милилиони посети“, рекорд кој досега го држеше видеото Russian Meteor. [youtube]ASO_zypdnsQ[/youtube] Интересно пред својата YouТube премиера видеото е забрането од најголемиот јужнокорејски […]

Прочитај повеќе

Откако ги собори сите рекорди за гледаност корејската поп ѕвезда Psy, 34, е на најдобар пат да им донесе рекордна сума на Youtube од рекламите. Само страната која го прикажува видеото Gangnam Style заработи 8 осум милиони долари, објави Google. Секое отворање на видеото му носи просечно 0,65 центи на YouTube. Половина од овие пари […]

Прочитај повеќе

Јужнокорејскиот феномен Psy успеа да сруши уште еден рекорд и да го направи тоа што мислевме дека е недостижно, барем не во период од само неколку месеци. Неговото видео Gangnam Style само што надмина неверојатни 1.000.000.000 прегледи на YouTube. Видеото на Psy e закачено на YouTube на 15 јуни годинава, што значи дека стигна до […]

Прочитај повеќе

Првин Gangham Style сруши Гинисов рекорд за најлајкнувано видео, а сега со 824 милиони прегледи стана и најгледаното YouTube видео на сите времиња, надминувајќи го со 20 милиони прегледи видео спотот Baby на тинејџерската ѕвезда Џастин Бибер. Видеото го исмева конзумеризмот на Гангам, предградие на Сеул, главниот град на Јужна Кореја. Psy, неговото право име […]

Прочитај повеќе

Јужнокорејската поп ѕвезда Psy или Park Jae-Sang денес го прими сертификатот од Гинесовата книга на рекорди за неговата Gangnam Style песна која стана рекордер како најлајкуваното видео на YouTube. Како појаснување, ова видео не е најгледаното, туку најмногу им се допаднало на корисниците кои го „лајкнале“ 4.911.081 пати. За споредба, втор на листата се наоѓа […]

Прочитај повеќе