Јужнокорејскиот рапер Psy изгледа е створен за YouTube слава. Со неговото претходно видео Gangam Style оствари рекордни 1,5 милијарди посети, а сега со новото видео Gentleman го изедначи рекордот за “најбрзо до 100 милилиони посети“, рекорд кој досега го држеше видеото Russian Meteor. [youtube]ASO_zypdnsQ[/youtube] Интересно пред својата YouТube премиера видеото е забрането од најголемиот јужнокорејски […]

Прочитај повеќе

Само што престанавме да играме Gangnam Style, се појави нов луд танцувачки феномен кој одеднаш го опфати интернетот. Се работи за Harlem Shake, оригинален танц од 80-тите со движења како пијаница, кој сега се враќа во живот со куп откачени видеа на YouTube во кои играат луѓе од различни професии, од војници, до цели американски […]

Прочитај повеќе

Откако ги собори сите рекорди за гледаност корејската поп ѕвезда Psy, 34, е на најдобар пат да им донесе рекордна сума на Youtube од рекламите. Само страната која го прикажува видеото Gangnam Style заработи 8 осум милиони долари, објави Google. Секое отворање на видеото му носи просечно 0,65 центи на YouTube. Половина од овие пари […]

Прочитај повеќе

Јужнокорејскиот феномен Psy успеа да сруши уште еден рекорд и да го направи тоа што мислевме дека е недостижно, барем не во период од само неколку месеци. Неговото видео Gangnam Style само што надмина неверојатни 1.000.000.000 прегледи на YouTube. Видеото на Psy e закачено на YouTube на 15 јуни годинава, што значи дека стигна до […]

Прочитај повеќе

Јужнокорејската поп ѕвезда Psy или Park Jae-Sang денес го прими сертификатот од Гинесовата книга на рекорди за неговата Gangnam Style песна која стана рекордер како најлајкуваното видео на YouTube. Како појаснување, ова видео не е најгледаното, туку најмногу им се допаднало на корисниците кои го „лајкнале“ 4.911.081 пати. За споредба, втор на листата се наоѓа […]

Прочитај повеќе