Веќе станува вообичаено да гледаме реклами во кои компаниите наместо да зборуваат за својот уред, се обидуваат да го дискредитираат конкурентот. Ова важи посебно за Microsoft кој претходно започна цела кампања против Google, дури и го исмеа и својот Internet Explorer, а сега објави и реклама за свадба на која избувнува тепачка помеѓу фановите на […]

Прочитај повеќе

Nokia Lumia 920, Dell Alienware, MacBook Pro и Surface RT сe изгласани како најдобри уреди во 2012-та година, според читателите на реномираниот ИТ блог Engadget. Читателите поделија повеќе од 280.000 гласови за своите омилени десктоп, таблет компјутери, паметни телефони, лаптопи и конзоли. Најголем интерес имаше за категоријата „Надобар паметен телефон“, каде гласовите ги собра Windows […]

Прочитај повеќе

Nokia е посветена на Windows Phone 8 платформата и затоа нејзините телефони се подобри од сите други WP8 уреди. Ова е одговорот на главниот за маркетинг во финската компанија, Крис Вебер, на прашањето од Verge што мисли за новиот HTC X8 телефон. Според г. Вебер, HTC и другите производители одбираат „тактичко ребрендирање на нивните производи“, […]

Прочитај повеќе