Една од најпознатите компании кога е во прашање производството на комјутерски галантерии, Logitech, е нов сопствeник на Saitek. Logitech имаат солидни гејминг компјутерски глувчиња, а Saitek ќе им помогне со останатите гејминг периферијали. Saitek е еден од најдобрите производители на џојстици. Уредите кои ги произведуваат се речиси незаменливи во симулациите на летање. Компанијата не застанува тука, […]

Прочитај повеќе

Logitech го претстави Harmony Living Home, далечински управувач за секоја потреба во паметитните домови. Harmony Living Home овозможува управување со 270.000 уреди, помеѓу кои и Nest термостатот, Philips Hue светилките, паметни брави, камери, приклучници и куп други паметни уреди. Harmony Living Home чини 350 долари и ќе биде во продажба до крајот на месецот. Најголем […]

Прочитај повеќе

Уште во јуни на претставувањето на iOS 7, Аpple најави дека во оперативниот систем ќе додаде и поддршка за други хардверски додатоци, пред се гејминг контролерите. Без таа поддршка, производителите на контролери мораа да соработуваат со индивидуални гејминг студија за да ја обезбедат синхронизацијата помеѓу игрите и контролерите. Но, благодарение на интегрираната поддршка сега пристигаат […]

Прочитај повеќе

(Доколку сакате да дискутирaте за рецензијата, да прашате или споделите искуство, направете го тоа на форумот на IT.com.mk) Logitech е на тронот кога е во прашање гејминот. Со G серијата уште од далечната 2006 години докажа дека може да направи опрема за играње со висок квалитет и одлични перформанси. Неколку години подоцна Logitech ја престави […]

Прочитај повеќе

Logitech ја покажа новата серија на звучници Ultimate Earphones. Нова серија на слушалки не е ништо ново, но сепак станува збор за речиси цела серија безжични звучници и слушалки, наменети пред се за користење со паметни телефони и таблет компјутери. Покрај квалитетниот звук новата серија се истакнува и со одличниот и практичен дизајн. Единствен недостаток […]

Прочитај повеќе