Најголемиот производител на паметни телефони Samsung, како што вчера објавивме најави дека новите пратки на Note 7 ќе доцнат, а денес вестите се веќе полоши. Постои можност Samsung да ги повлече сите Galaxy Note 7 уреди, јавува Verge. Компанијата го одложи лансирањето на телефонот во Велика Британија, а се бара начин да се повлечат и […]

Прочитај повеќе

Најдобриот телефон на Samsung досега, Galaxy Note 7 ќе доцни. Гигантот најави дека поради контрола на квалитетот ќе бидат одложени испораките, што всушност е политички говор дека нешто не е во ред со уредот. „Испораката на Galaxy Note 7 е одложена заради дополнителни тестови на квалитетот на уредот.“, вели претставник на Samsung за Reuters. Засега […]

Прочитај повеќе

Во 2013 година бројот на продадени фаблети (уред поголем од просечен телефон, и помал од таблет компјтер) за прв пат достигна 20 милиони, со очекувања дека 120 милиони фаблети ќе бидат продадени во 2018 година, се вели во анализата на Juniper Research. Речиси една четвртина од продадените фаблети отпаѓаат на Galaxy Note 3, кој е […]

Прочитај повеќе

Samsung само што закажа unpacked настан за 4-ти септември на IFA 2013, на кој, според очекувањата и според насловот „note the date”, ќе биде преставен новиот Galaxy Note 3. Note со своите 5,5+ инчи е еден од најуникатните уреди на Samsung. Претходните верзии на „фаблетот“ – име кое го доби Note бидејќи е меѓу таблет […]

Прочитај повеќе

Samsung Electornics продаде 10 милиони примероци од Galaxy Note во претходните 9 месеци, изјави Younghee Lee на претставувaње на Galaxy Note 10.1 во Њу Јорк. Покрај големиот скептицизам кој го имаа, бидејќи уредот е преголем за еден мобилен телефон, а премал да работи како таблет компјутер, Galaxy Note се продаде во одлична бројка. Според Samsung, […]

Прочитај повеќе