Викендот е пред вас, имате слободно време за гејминг до бесвест, но не ви се трошат пари? Ова се интересни игри со кои можете да се дружите викендов без да посегнувате по паричникот! Batman: Arkham Collection Epic ја продолжува нивната пракса со често доделување бесплатни игри и, од најновата промоција, повеќе е од јасно дека […]

Прочитај повеќе

Со третата епизода, насловена New World Order, бруталниот напад на Пингвин ќе ги потресе жителите на Готам. Играјќи како Брус или Бетмен имате за цел да копате уште подлабоко во интригантната мрежа на новооткриените деца на Аркам, но и да најдете време за милозвучниот шепот на мистериозната Селина Кајл. И додека градот стои на стаклени […]

Прочитај повеќе

Понекогаш е навистина тешко да се сфати што мисли Samsung. Јужнокорејскиот гигант верува дека вистинските фанбојс ќе купат навистина сѐ, дури и нов S7 Edge инспириран од Batman. „Партнерството со Warner Bros. Interactive Entertainment и можноста да издадеме специјално издание за Galaxy S7 за фановите на Injustice: Gods Among Us е навистина возбудливо. Samsung отсекогаш […]

Прочитај повеќе

За разлика од Microsoft кој презентираше микс на хардвер и видеоигри, Sony на годинешниот Е3 главно беше фокусиран на игрите, што и не е лошо особено доколку во презентацијата имате игри како Last Guardian, No Man’s Sky, Destiny, Final Fantasy, Call of Duty, Uncharted и уште куп други. Недостатокот на информации за Project Morpheus, сетот […]

Прочитај повеќе

Без сомневање Titanfall е најдобрата игра која ја видовме на годинешниот Gamescom, но саемот вo Келн не би бил еден од најдобрите во светот доколу се заврши на една презентација. Xbox One први го привлекоа вниманието со најавените игри кои ќе стартуваат на конзолата. Според многумина ова е најдобриот старт на конзолата, гледано исклучиво од […]

Прочитај повеќе

Nokia претстави интерактивен 3Д Gotham City во кој фановите на Batman може да ги разгледаат сите важни локации од новото продолжение на серијалот филмови за „мрачниот витез“. Најновиот филм за Batman уште не е излезен, Тhe Dark Knight Rises ќе се појави во кино салите на 20-ти јули, но тоа не ја спречува Nokia успешно […]

Прочитај повеќе