Без разлика дали сте во Полска или во Македонија, работата со стартап никогаш не е здодевна, вели Андреј Шевченко, продукт маркетинг менаџер во Syncano. „Работата е динамична и од вас се очекува да ја чувствувате компанијата како своја и да придонесете во севкупниот развој, независно од позицијата“, вели тој. Андреј е во Полска веќе три […]

Прочитај повеќе

Наскоро ќе се оддржи првиот биткоин настан во Скопје. Закажан за 24-ти април, на настанот се повикани сите ентузијасти кои сакаат да видат како функционира новата дигитална валута, која за некои е пионерска технологија од рангот на Интернетот, а за други е небезбедна забава која не може да ги замени парите. Сепак, на настанот нема […]

Прочитај повеќе

“Откријте го најдоброто од она што го крие Скопје! Ви претставуваме места каде можете да пробате вкусни јадења, да испиете шолја кафе со безжичен интернет или пак да ја завршите вечерта со егзотичен коктел и диско музика. Следете нè!” Oва е пораката од забавниот портал 365.com.mk до корисниците кои ќе го посетат нивниот Foursquare профил. […]

Прочитај повеќе