Иако на годинешниов E3 Microsoft не го презентираше Xbox 720, сепак информациите кои беа откриени викендов покажуваат дека сме можеби поблиску до нова конзола отколку што мислиме. Според непотврдениот план од 2010 година, новата конзола би требала да пристигне во продавниците веќе следната година. Според документот, друштво на рафтовите ќе и прават втората генерација на […]

Прочитај повеќе