Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деведесетто издание. За нашиот извештај #100 подготвуваме мега награди, но тоа не би требало да нè спречи да го одбележиме и бројот #90 со 9 исклучително квалитетни игри. Сè што треба да направите е да го пронајдете овој […]

Прочитај повеќе

2017 година бележи растечки интерес за Battle Royale модот. Токму поради ова, воопшто не изненадува што толку тимови имплементираат вакви режими во нивните игри. PUBG, Fortnite и H1Z1 се одлични примери за тоа, а веднаш зад нив доаѓа Grand Theft Auto V со Smuggler’s Run, Last Man Standing, ARK: Survival of the Fittest, Rust, The […]

Прочитај повеќе

Valve откри дека второто продолжение на Counter Striker ќе се појави на 21 август. Global Offensive ќе биде достапна преку Steam од каде ќе може да се симне Windows и Mac верзија, PlayStation и Xbox Live по цена од 15 долари (oколу 750 денари) за сите платформи. CS:GO e освежување на веќе 8 години старата […]

Прочитај повеќе