Како и секоја година, предвреме се открија датумите за една од најголемите распродажби на игри на Steam. Летната распродажба ќе започне на 25 јуни и ќе трае две недели, сè до 9 јули. Веста првин беше откриена и споделена на SteamCn, кинески сајт на Steam фанови, а подоцна потврдена од Steam Database, како и дополнително […]

Прочитај повеќе

Steam Lunar New Year Sale е активна веќе неколку денови. Распродажбата се разликува од сите претходни затоа што не само што ги намалува цените на значително поголем број игри, туку и крие неколку пријатни активности за поголема инволвираност од посетителите. Уникатното одбележување на Кинеската Нова Година ќе трае до 12 февруари. На сите корисници, Steam […]

Прочитај повеќе

Во случај да ви останал некој денар од празниците и да не успеавте да купите сè што сте сакале од неодамнешната зимска распродажба, Steam подготвува нова кампања за земање на вашите тешко спечалени пари. Неодамна, Valve постави известување дека Steam Lunar New Year распродажбата ќе започне на почетокот на февруари. Точните датуми се уште не […]

Прочитај повеќе

2018 се покажа како исклучително профитабилна година во гејмерската индустрија, особено доколку играта се продава на платформата на Valve, Steam. При крајот на големата летна распродажба, на Steam може да се добие интересен увид за тоа кои се најпродаваните игри во 2018 година. Слично како и претходната година, наместо бројки, Steam ги има класифицирано најпродаваните […]

Прочитај повеќе

Летната Steam распродажба е тука, но дали е тоа причина за славење? Доколку се сметате за штедлив гејмер кој сака одредена контрола врз тешко-спечалените пари, тогаш најверојатно ја дочекавте распродажбата на Steam со 0% ентузијазам и со превртување со очите од кое би можело да изгубите свест. Во последните неколку години, македонскиот гејмер има научено […]

Прочитај повеќе

Бројните продавници на дигитални игри решија да го одбележат денот на вљубените и Кинеската Нова Година со бројни попусти до 90%. Во продолжение ги разгледуваме најпознатите продавници и нивните најпопуларни форми на попусти. Steam навлезе во Кинеската Нова Година на големата врата и нуди длабоки попусти на илјадници игри, но само до 19.февруари. The Witcher […]

Прочитај повеќе

Гласината дека ќе можеме финансиски да пропаднеме толку бргу по зимската распродажба доаѓа од Steam Database. „Наредната распродажба ќе се вика Lunar New Year Sale и ќе трае од 15 до 19 февруари. Благодарение на Steam Direct, ваквите информации не можат да се држат во тајност повеќе од 5 часа“, се чита од Steam Database. […]

Прочитај повеќе

Во пресрет на Cyber Monday, повеќето, ако не и сите, продавници на дигитални игри организираат распродажби со длабоки попусти до 95%. Годинава, први ја започнаа распродажбата GamersGate, а веднаш по нив се наметна GOG со нивните DRM-Free игри. Неколку дена подоцна, стапи на сила и распродажбата на GreenManGaming, а потоа и на Origin. Распродажбата зазема […]

Прочитај повеќе

Два пати годишно, Steam напаѓа со главни распродажби и попусти на игри до 95%. Иако отприлика знаеме дека едната распродажба е на крајот од декември, а другата на крајот на јуни, точните датуми секогаш се криеле на крајно неуспешен начин или предвреме се откриваат од гигантите како PayPal или од одредени инди девелопери кои не […]

Прочитај повеќе

GOG ја лансираa пролетната распродажба со над 500 зделки чии попусти одат до 90%. Од предлог пакетите имате на располагање омилени игри на GOG, игри со откачени оружја, игри во прво лице, игри кои би ги закачиле на ѕид, RPG игри и игри за гурмани. Пакетите се целосно субјективни и нивното формирање произлегува од личните […]

Прочитај повеќе

Steam продолжува со Halloween распродажбата на игри, филмови и програми, а ние продолжуваме со уште еден извештај на најдоброто од најевтиното, не заборавајќи притоа и да ги наградиме нашите читатели! За 0 евра Brothers – A Tale of Two Sons – Една од најимерзивните игри кои сме имале можност да ги играме и фасцинантен пример […]

Прочитај повеќе

Како што ве известиме вчера, Steam започна со Halloween распродажба на игри, филмови и програми, а ние си земавме за слобода да го пронајдеме најдоброто од најевтиното, а и да ве наградиме со интересни игри! За 0 евра AaaaaAAaaaAAAaaAAAAaAAAAA!!! for the Awesome – Откачена игра каде скокате од згради и ги воодушевувате фановите со тотално […]

Прочитај повеќе