Најзагрижените Elder Scrolls фанови немаат патувано во Summerset уште од далечната 1994 година, но таквото нешто ќе се промени со најновата експанзија за ММО играта Elder Scrolls Online. Summerset експанзијата ќе ја продолжи приказната која беше започната со Orsinium додатокот од 2015 година и ќе ви дозволи да истражувате нова зона, со новата фракција Psijic […]

Прочитај повеќе

Bungie овозможи бесплатен пробен период за Destiny 2. Сите заинтересирани ќе можат да ја проверат кампањата, да се приклучат на кланови и да навлезат во мултиплеерот. За време на бесплатната проба, која не е само за викендов, играчите нема да можат да напредуваат со креираните ликови над седмото ниво, но целиот напредок до тука ќе […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дванаесетто издание. FPS игри на годината е нашата скромна листа од најдобрите пукачки игри во прво лице кои дефинитивно ќе остават белег во 2016-та година. Разгледајте ги нашите предлози, а потоа придружете нѝ се на социјалните мрежи и […]

Прочитај повеќе

Bethesda конечно ја објави датата на излегување на Elder Scrolls Online, 4.4.2014 година е датумот кога љубителите на популарниот серијал ќе го дочекаат неговото шестто продолжение, но овој пат во MMORPG верзија. Интересно иако играта ќе добие и верзија за конзолите, сепак првите неколку месеци ќе биде ексклузивна за PC, а конзолите ќе мора да […]

Прочитај повеќе

Најверојатно главната вест за видео игрите која ќе ја видиме месецов е вчерашната објава на Blizzard за конечниот датум на излегување на Diablo 3. Сепак да не беше оваа вест најверојатно најкоментиран настан ќе беше гласината дека Bethesda и ZeniMax во мај ќе го објават својот прв ММО (масивен мултиплеер) проект Elder Scrolls Online. Според […]

Прочитај повеќе