Соло или со пријатели, The Elder Scrolls Online е едно од најдобрите ММО остварувања, преполно со најразлични содржини и квестови. Иако одлично се игра ESO без претплата, одредени предности кои се врзани за вашиот паричник знаат значително да ги подобрат работите. Најголемите предности се тоа што имате целосен пристап до апсолутно сите додатоци, наограничени можности […]

Прочитај повеќе

За Enderal пишувавме пред нешто повеќе од две години. Се работи за исклучително комплексен мод кој значително го продолжува вашиот престој во уникатната игра на Bethesda – Skyrim. Тимот кој стои зад модот, SureAi, ја доби наградата за најдобра креација од фанови за време на настанот Game Awards, од 2016 година. Таквото нешто, заедно со […]

Прочитај повеќе

Иако никој не го сака, се чини дека Creation Club е тука да остане. По релативно контроверзниот почеток со Fallout 4, следната игра која ќе имплементира продавање модови ќе биде Skyrim. Првиот од таквите модови ќе биде Survival Mode, а ќе воведе потреба за храна, одмор и соодветна подготовка за излегување на крај со предизвикувачките временски […]

Прочитај повеќе

Оние кои ја играле The Elder Scrolls IV: Oblivion пријатно се сеќаваат на ледениот град Брума  и бројните портали во неговата покраина. Со оглед на застарениот графички енџин и гејмплеј механики, негувањето на ваквата носталгичност е повеќе од добредојдена во технички понапредната Skyrim. Beyond Skyrim: Bruma е колосален мод за Skyrim кој од пред некој […]

Прочитај повеќе

По краткиот и неодоливо симпатичен вовед со децата од развојните тимови на Bethesda, Пит Хајнс ја нападна сцената со храбри ветувања за исклучително продуктивна година каде ќе се најде за секого по нешто. Целата Е3 конференција на Bethesda! Преку Bethesdaland, цртаниот водич во форма на карневал, игрите почнаа да се редат. Bethesda најави две VR […]

Прочитај повеќе

Шансите дека порано или подоцна сте слушнале за Skyblivion се исклучително високи, со оглед на тоа дека модот е пет години во развој и, по сѐ изгледа и понатаму продолжува со истото споро темпо. Имено, тимот, кој е целосно составен од доброволци, реши да влезе во 2017-та со уште еден трејлер и ветување дека Skyblivion […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, шесто издание. Battleborn го воведе и 26-тиот херој, роботот Kid Ultra. Ликот е бесплатен за сите сопственици на сезонската пропусница, а за сите останати е достапен од 3 ноември. Се шушка дека играта, исто како и Evolve, би […]

Прочитај повеќе

Skyrim Special Edition ќе биде спремна за вас на 28 октомври. Прашањето е, меѓутоа, дали сте вие спремни за неа? Ремастер верзијата на мега-хитот од 2011-та година бара значително помоќно чудовиште, особено доколку сакате да уживате во максималните потенцијали на графичка надградба. Чисто за споредба, ова е минималната побарувачка за оригиналната Skyrim од 2011: Dual […]

Прочитај повеќе

Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби. Со оглед на тоа дека времето е пари, почнуваме веднаш со најновите вести кои ја обележаа неделата. Westland 3 ja започна кампањата за финансирање, а и објавија прекрасен гејмплеј приказ за тоа што би можело да ве очекува во најновото чедо на inXile Entertainment. Преку Fig кампањата […]

Прочитај повеќе

Насловот е од двосмислена природа. Од една страна, мислиме на Remaster/ Special Edition, надградената и, дефинитивно, графички разубавената верзија на основната игра, која доаѓа со трите додатоци. Но, таквото нешто нема да биде достапно сè до 28 октомври, а постојано гледање на следниот трејлер дефинитивно нема да вдише нов живот во играта. Она на што […]

Прочитај повеќе

Најверојатно главната вест за видео игрите која ќе ја видиме месецов е вчерашната објава на Blizzard за конечниот датум на излегување на Diablo 3. Сепак да не беше оваа вест најверојатно најкоментиран настан ќе беше гласината дека Bethesda и ZeniMax во мај ќе го објават својот прв ММО (масивен мултиплеер) проект Elder Scrolls Online. Според […]

Прочитај повеќе

По првите неколку дена на годинешнава конференција на дизајнери на видео игри Game Developers Conference 2012 по дванаесетти пат се доделија наградите за најдобри игри за изминатата година. Изборот на најдобра игра помина без изненадување и се чини дека сите се согласни (барем тие што ги проследив) дека најдобрата игра за 2011 е петтото продолжение […]

Прочитај повеќе