Мајката од кинеската провинција Хубеи во гнев го пресекла својот 11-годишен син во нога бидејќи и крадел пари за да оди во нелегални интернет кафулиња, пишува блогот Shanghaiist повикувајќи се на локални вести. Малиот ДонгДонг (тоа му е веб алијас) започнал да користи интернет пред неколку месеци. Тој се навлекол на онлајн игрите кои ги […]

Прочитај повеќе