Quake Champions е релативно забавна игра за мрежно препукување, но не и целата економија. Системот за награди е премногу непредвидлив и се дави во кутии со плен, торби, парчиња, и руни. Сево оваа отвора огромни можности за трошење вистински пари, но и бројни фрустрации кои повеќе не се лесно прифаќаат од гејмерите. Токму поради тоа, […]

Прочитај повеќе

За Enderal пишувавме пред нешто повеќе од две години. Се работи за исклучително комплексен мод кој значително го продолжува вашиот престој во уникатната игра на Bethesda – Skyrim. Тимот кој стои зад модот, SureAi, ја доби наградата за најдобра креација од фанови за време на настанот Game Awards, од 2016 година. Таквото нешто, заедно со […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, осумдесет и второ издание. Assassin’s Creed Odyssey користи актерски таленти од Грција. Ubisoft се изјасни дека за потребите на играта користеле актери со грчко потекло. Француските издавачи биле свесни за тоа дека имало актери со одлични акценти, но […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, осумдесет и прво издание. Додека прашината од Е3 настанот полека легнува во потсвеста на гејмерите и ја потпалува нивната желба за играње на некој од најавените игри, ние продолжуваме со стандардното сервирање од гејминг новости на неделата. Valve […]

Прочитај повеќе

Конференцијата на Bethesda беше една од најјаките конференции каде амбициозниот издавач најави работа на бројни проекти. The Elder Scrolls VI дефинитивно излегува, но, покрај краткиот тизер трејлер, не се знае многу. Претпоставуваме дека до официјалното излегување ќе помине најмалку година-две.  The Elder Scrolls: Blades ќе проба да го ублажи чекањето. Ова е бесплатна игра […]

Прочитај повеќе

Претходниот ден пробавме да запливаме во водите на видовитите и да пробаме да погодиме за кои игри би можеле да чуеме на Е3. Овој пат, заземаме малку пореалистичен став и се ориентираме по распоредот на Е3, за да најдобро ве подготвиме за настанот и да ви објасниме, што, како и кога да гледате, под услов […]

Прочитај повеќе

По одредено задевање на Twitch, издавачката куќа Bethesda ја најави играта Fallout 76 со следниот тизер трејлер. Од трејлерот можете да заклучите работи кои можат да се избројат со прстите на една рака. Знаеме дека се работи за трезорот 76, според лорот за тој трезор, дејството би било засновано 20 години по катастрофалното уништување на […]

Прочитај повеќе

По цела недела задевања со скриншотови и исмејување на Walmart Canada за неофицијалното потврдување на играта, Bethesda официјално ја најави работата на RAGE 2. Трејлерот е повеќе од она што би можеле да очекуваме за продолжетокот на една сосема просечна игра од 2011 година, но доколку бевте импресионирани од гејмплеј приказот тогаш дефинитивно би требале […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, четириесет и шесто издание. PewDiePie повторно привлекува внимание со расистички испади, а прашината од целокупната драма никако да се слегне. Откако Campo Santo поднесе DMCA за сите содржини на PewDiePie поврзани со Firewatch, гејмерите ја закопаа играта на […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, четириесет и петто издание. Code Vein e RPG игра со борбен систем кој е доста сличен на Dark Souls серијалот. Од девелоперите зад кои стои критично-признатата God Eater, ни доаѓа наслов со уникатни вампирски напади и комплексни системи […]

Прочитај повеќе

Издавачката куќа Bethesda, најдобро позната по серијалите The Elder Scrolls и Fallout не сака да се помири со поразот кој произлезе од фијаското од 2015 година и повторно започна со продавање модови, овој пат не директно преку Steam, туку преку нивната интерна продавница – Creation Club. „Со нови предмети, способности и гејмплеј механики создадени од […]

Прочитај повеќе

Шансите дека ја паметите Brink се исклучително мали. Издавачите Bethesda им ветија на фановите вртоглав шутер кој спојува самостоен, ко-оп и мултиплеер гејмплеј во едно беспрекорно искуство. Многумина очекуваа забележително револуционизирање на мрежните пресметки и нивна имплементираност во оригинален и модерен дизајн, но она што девелоперите Splash Damage испорачаа во 2011 година беше сосема просечен […]

Прочитај повеќе