„Леле што направивме!!“, со пoбедничкиот крик на кошаркарот Влатко Илиевски, најдобриот македонски Counter-Strike тим ENTiTY го најави својот прв успех на овогодинешните World Cyber Games кои се одржуваат во Сеул, Јужна Кореја. Тимот за прв пат во своите натпреварувања на најпрестижното светско гејминг натпреварување успеа да ги помине групите и тоа како првопласирани. За да […]

Прочитај повеќе