Традиционално, месецот октомври е преполн со интересни наслови. Поголемиот дел од издавачите го резервираат месецот за да пласираат некои од нивните најголеми хитови. Па така, она што ве очекува во првата недела од октомври, е преселбата на Destiny 2 на Steam. По отцепувањето со Activision, Bungie се претфрлуваат на платформата на Valvе. Destiny 2: New […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и прво издание. Warhammer 40,000: Dawn of War 3 нè изненади неделава со трејлер кој ги прикажува трите игриви раси во вистинско светло. Погледнете што се случува кога ќе се судрат епските Space Marines со лукавите Eldar […]

Прочитај повеќе

Креаторите на South Park, Треј Паркер и Мет Стоун се решија да ги оживеат ликовите на Ерик, Стен, Кајл и Кени на малку поинаков начин отколку што сме навикнати. Треј и Мет во соработка со THQ и Obsidian ја најавија South Park RPG. Оbsidian се познати по дизајнирање на продолженија на издадени видео игри Neverwinter Nights […]

Прочитај повеќе