Брзината на прелистување на Интернет во следната недела можеби ќе биде намалена како последица на замена на стариот хардвер, јави Cisco. Проблемот е со старата опрема која стигна до горната граница по бројот на рутирања. Проблемите се забележани минатата недела и се можна најава дека дел од рутерите веќе не можат да го издржат оптоварувањето. […]

Прочитај повеќе

Huawei наскоро ќе издаде нов 6,1-инчен телефон.  Паметниот телефон од Huawei требаше да биде изненадување на CES, но Ричард Ју не издржа и им го покажа телефонот на фановите, јавува Engadget.  Покрај 6.1-инчниот, 1080р, 361 ppi LTPS дисплеј, телефонот доаѓа со: K3V3 четири-јадрен 1,8 GHz процесор, 2 GB RAM, батерија од 4000mAh  и не премногу […]

Прочитај повеќе

Имате еден куп нефункционален и бескорисен хардвер, бујна имагинација и вишок време? Да? Тогаш време е да ја активирате вашата уметничка душа, да ја разбудите вашата креативност и да направите нешто кул, корисно и супер забавно. Вашите хардверски уметнички дела не само што ќе донесат нов дух во вашата соба/канцеларија, туку ќе послужат и како […]

Прочитај повеќе