Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, петнаесетто и новогодишно издание. На почетокот од новата година, решивме да ги наградиме нашите читатели не со една, не со шест туку со шестнаесет игри за Steam. Наградуваме со: Postal 2, Oniken, GRAV, BloodRayne Betrayal, Resident Evil Revelations […]

Прочитај повеќе

(Доколку сакате да дискутирaте за рецензијата, приклучите се на форумот на IT.com.mk. Претходните рецензии од Сашко Димитријевиќ може да ги најдете тука.) Пристигнаа новите телефони од Gigabyte! Претходно имавме можност да се дружиме со Guru G1, а сега го тестираме новиот модел Mika M2. Да почнеме… (Фотографијата е на Сашко Димитријевиќ) Телефонот е спакуван во […]

Прочитај повеќе

Доколку сакате да дискутирaте за рецензијата, да прашате или споделите искуство, слободно приклучите се на форумот на IT.com.mk) До сега имавме можност да рецензираме телефони во таканаречената буџетска класа, но за првпат можеме да кажеме со сигурност дека Gigabyte GSmart Guru G1 моделот остави комплетно позитивен впечаток на нас. Спецификациите кои се дадени за овој […]

Прочитај повеќе

Gigabyte успеа да спакува вистинска моќ во лаптоп кој е тенок само еден инч, или 2,5 сантиметри. Aorus X7 лаптопот е прв од новата Aorus линија на гејминг уреди од Gigabyte кои ќе бидат конкурентни на супер-тенките Razer Blade лаптопи. Aorus X7 има 17,3-инчен LCD екран со 1920×1080 резолуција, Intel Core i7-4700 HQ процесор на […]

Прочитај повеќе

P67A-UD3P-B3 е матична плоча претставена неодамна како дел од 6-тата серија на познатиот тајвански производител на плочи Gigabyte. P67A-UD3P-B3 не само што ќе изгледа одлично во вашето куќиште со својот иновативен дизајн и темна боја (за некои доста важен момент, за некои воопшто), туку ќе ги задоволи и поголемиот број од потребите со својата функционалност, брзина и стабилност.

Прочитај повеќе