Најновото надополнување за мрежниот дел за GTA V е тука, и е поголемо од кога било. Наречено Cunning Stunts: Special Vehicle Circuit, надополнувањето отвора 20 уникатни можности за каскадерски трки чија откаченост е двојно поголема со возилата Rocket Voltic, Ruiner 2000 и Blazer Aqua. Трките, како што ќе забележите од трејлерот, не се сведуваат само […]

Прочитај повеќе

Rockstar и понатаму продолжува со агресивното исфрлање на проширувања за онлајн делот од играта Grand Theft Auto V, притоа целосно игнорирајќи ја single-player кампањата. Најновото проширување, кое е планирано да излезе на 4 октомври, дефинитивно нема да биде исклучок. Bikers DLC ќе дозволи да формирате мотоциклистички клуб со уште седум други луѓе и да го […]

Прочитај повеќе

GTA 5 е една од најкомплексните гејмерски остварувања, не само во гејмплејот туку и во графиката. Многу модови пробаа да го надградат искуството, но многу малку успеваат да ја издигнат играта на наредното ниво.  GTA 5 Redux е еден од ретките кој успеа во тоа! GTA 5 Redux е комплетна преработка на играта, особено во […]

Прочитај повеќе

Гораст, Данко, Бобан и Наум ја посветија седмата епизода од емисијата за игри GG.mk на грандиозните и масивни игри како Grand Theft Auto, Warlords of Draneor и Dragon Age: Inquisition. Eпизодата започна со GTA 5 која Бобан ја прогласи за „најдобра игра оваа година, за која вредат парите“. Тоа што е ново во оваа поправена […]

Прочитај повеќе

Конечно дојде денот кога сопствениците на последната генерација конзоли ќе можат да ја играат Grand Theft Auto V на Xbox One и PlayStation 4. За жал верзијата за PC ќе излезе подоцна, на почеток на следна година. Дел од промените се подобрена графика повеќе музика, но додадена е и опција за играње на играта од […]

Прочитај повеќе

Не баш некое големо изненадување дека видео игрите се повеќе наликуваат на реалноста, но доколку го погледате видеото oд Grand Theft Auto V, креирано од Despicable Channel, нема да останете рамнодушни. Деталите на кои е обранато внимание кога е креирана играта прават барем графички играта да биде вистинско ремек дело. Постојана промена на облаците, ветер […]

Прочитај повеќе

Продавницата за видео игри GameSeek објавува дека PC верзијата на GTA V доаѓа на 22 ноември. Според најавата играта ќе доаѓа како дел од Microsoft Games for Windows Live. Информацијата беше потврдена од уште една британска продавница, Zavvi, која ја постави PC верзијата на Grand Theft Auto V на својата страна, но за разлика од […]

Прочитај повеќе

Само 24-часа откако излезе во продажба Grand Theft Auto V, заработи неверојатни 800 милиони долари. Со ова, петтото продолжение на популарната игра е најпродавана „епизода“ на GTA, но и најбрзо продаван наслов кои го издале, соопштија Take Two, издавач на игри. „Сите во Take-Two се воодушевени од првичниот интерес за Grand Theft Auto. Уште еднаш […]

Прочитај повеќе

По три години развој Rockstar Studios конечно и офицјално го најавија петтото продолжение на легендарната Grand Theft Auto. Според првичното видео се покажаа точни информациите дека GTA повторно се враќа во Лос Анѓелес. Со оглед на тоа дека за потребите на играта L.A. Noir веќе имаат изработено поголем дел од градот во тресеттите години можеби […]

Прочитај повеќе