Ако нешто знае да направи Bioware, тоа е дефинитивно импресивен филмски трејлер. Таквото нешто е повеќе од очигледно од најновиот видео приказ кој пробува (и успева) да нè заинтригира со новата приказна, расите и ликовите. Во Mass Effect Andromeda играте или со Сара (Фрида Вулф) или со Скот Рајдер (Том Тејлорсон). Во случај да имињата […]

Прочитај повеќе

Доколку би го одгледале видео приказот објективно и без земање во предвид на скандалозните збиднувања помеѓу Konami и Хидео Коџима, тогаш и би можело да ви се допадне демото. Интересен концепт на прикрадување и елиминирање научно-фантастични зомби чудовишта во препознатлива алтернатива на Metal Gear универзумот. Користење на околината за привлекување внимание и за ликвидирање, како […]

Прочитај повеќе

За време на PAX West панелот, 2K Games ги објави плановите за сите додатоци за долго-очекуваната Mafia III, како и краток видео материјаl за дел од очекуваниот гејмплеј! Mafia III излегува на 7 октомври, а додатоците кои ќе го прошират искуството по излегување на играта доаѓаат во две форми: платежни и бесплатни. Бесплатните додатоци, претпоставувате, […]

Прочитај повеќе

Често е повторувано дека насилните игри не предизвикуваат насилство, но исто така често се коментира дека играчите имаат агресивни реакции предизвикани од играта. Таа агресија, вели ново истражување од британскиот Оксфордски универзитет, доаѓа од немоќта на играчот и неговата некомпетентност да совлада одредена задача. Содржината на играта нема никаква врска со агресивноста, пренесува BBC. Студијата, […]

Прочитај повеќе

Electronic Arts ја претстави Battlefield 4 со 17-минутен трејлер во која открива добар дел од гејмплејот, но и прекрасната и неверојатата реална графика. Шутерот во прво лице кога ќе излезе на есен дефинитивно ќе биде сериозна конкуренција на попопуларната Call of Duty. Battlefield 4 ќе биде достапна за PC, PS3, PS4 и Xbox по цена […]

Прочитај повеќе

Секоја година од ребрендирањето на International Soccer Superstar во Winning Eleven односно Pro Evolution Soccer како што е позната фудбалската франшиза на Konami, љубителите на фудбалот насекаде прават споредба помеѓу оваа игра и малку попопуларната FIFA. И покрај тоа што критиката вообичаено е понаклона кон EA Spots, и на нивниот серијал му дава подобри оценки, […]

Прочитај повеќе