Викендов стартуваше една од најдолго очекуваните MMO игри – Guild Wars 2. По повеќе од пет години во развој љубителите оваа онлајн игра конечно може да видат што ArenaNet им подготви. Морам да признаам дека не сум „хардкор“ фан на Guild Wars и дека второто продолжение е мое прво искуство со играта (слободно го споделите […]

Прочитај повеќе

Џејмс Камерон моментално работи на новела „Аvatar” како и на сценаријата за второто и третот продолжение на филмот. Истовремено соработува и со францускиот издавач Ubisoft на видео игри кои ќе ги следат настаните од филмот. И како тоа да не е доволно во соработка со Disney, се спремаат за забавен парк базиран на Пандора кој […]

Прочитај повеќе