GeForce Now нуду феноменални можности за стриминг на игри на какви било телефони, таблети или стари компјутери. Од нашите тестирања заклучувме дека, кога се работи за играње на облак, нема подобра алтернатива од GeForce Now. Но, за уживање во вакви предности, потребен ви е не само брз и стабилен интернет, туку и огромен избор на […]

Прочитај повеќе

Не толку одамна, ја тестиравме NVIDIA GeForce NOW, новиот начин за гејминг на стар компјутер, Mac, или Andrоid направа и бевме прилично задоволни од виденото. GeForce NOW е надвор од бетата, но, од одредени аспекти, апликацијата и понатаму се однесува како тоа да не е случајот. Една работа која значително не нѝ се допаѓа е […]

Прочитај повеќе

Onlive беше сервис кој им дозволуваше на гејмерите да ги играат и најголемите ААА игри на компјутери со исклучително слаб хардвер, игри како Batman: Arkham City се „покренуваа“ на десет години стар лаптоп така што се користеше интернет конекција за да се користат харверските ресурси на исклучително моќните компјутери на Onlive. Но, гејмерите некако не […]

Прочитај повеќе

Корисниците на Shield TV имаат причина за радост. Nvidia најави дека од октомври започнува со Geforce Now, стриминг сервис за видеоигри. Сервисот чини 8 долари месечно, а за оваа сума преплатниците имаат пристап до околу 50 видеоигри, помеѓу кои Alan Wake, Batman Arkham Asylum, Arkham Origins и слично. Дел од игрите, најчесто најновите, не се […]

Прочитај повеќе