Слушалките Beats, чиј бренд Apple го купи за 3 милијарди долари, се всушност лош производ кој корисниците го купуват благодарение на заштитното лице – раперот Др. Дре и впечатокот дека станува збор за полуксузен производ, обвинуваат инжинерите на Bolt во пост на Medium. Лажниот впечаток на луксуз доаѓа благодарение на четири метални делови кои се […]

Прочитај повеќе

Apple Music е можеби најголемата вест на настанот на кој Apple претстави куп нови сервиси и надградби на оперативните системи. Сепак Apple Music е една од ретките апликации кои се достапни надвор од нивната платформа, бидејќи сервисот ќе биде првиот кој е достапен и за Android. Најновиот сервис за стримање на музика преку iTunes е […]

Прочитај повеќе

Од 2015 година Apple ќе започне да го испорачува Beats за сите корисници на iPhone, јави BBC.Beats апликацијата ќе биде вклучена во следната надградба на iOS. Apple го купи сервисот за стримање на музика неодамна за 3 милијарди долари, иако компанијата е попозната пред се по квалитетните слушалки. Beats апликацијата би требало на компанијата да […]

Прочитај повеќе

Beats од секогаш припаѓале со Apple, изјави продуцентот и основач на Beats Electronics, Џими Ловин, во официјалното соопштение со кое се потврди дека Apple ќе потроши 3 милијарди долари за купување на производителот на музичките слушалки. Beats, основани од г. Ловин и раперот Др. Дре, стартуваа како производител на слушалки за iPhone и iPod, а […]

Прочитај повеќе

Apple планира да потроши 3,2 милијарди долари на музичкиот сервис и производителот на слушалки Beats на раперот Др. Дре и продуцентот Џими Јовин, кои пред една година имаа неуспешна соработка со HTC. Според Financial Times, зделката може да биде официјално објавена уште следната недела и може да биде најскапата аквизиција на друга компанија од страна […]

Прочитај повеќе

Тим Кук имал состанок со директорот на Beats, Џими Ловин, за потенцијално партнерство меѓу Apple и музичката компанија ко-основана од познатиот рапер Др. Дре, пишува Reuters. Разговорите се одвивале околу „Project Daisy” на Beats кој треба да се појави при крајот на 2013-та година, што ќе биде сервис за стримање на содржина за месечна претлата. […]

Прочитај повеќе

Tajванскиот HTC до крајот на годината ќе биде првиот производител на паметни телефони кој ќе има сертификат од Sony за користење на PlayStation продукти, пишува Pocket-lint. Според нивните извори, оваа соработка ќе биде објавена јавно на Mobile World Congress во Барселона кој ќе се одржи од 27 февруари до 1 март. Соработката би се состоело […]

Прочитај повеќе

Доколку имате iPhone тогаш не сте во мода, барем така смета претседателот на HTC Америка, Мартин Фихтер, кој на конференцијата Mobile Future Forward во Сиетл изјави дека младите во iPhone не гледаат паметен телефон кој е „кул“. Овој заклучок тој го има добиено по разговор со пријателите на неговата ќерка, по што неформално направил анкета […]

Прочитај повеќе