По се изгледа режисерот Мартин Скорсезе навистина ужива во работата на платформите како Netflix. Повеќе медиуми со добри врски во Холивуд јавуваат дека г. Скосезе е во преговори со Apple за својот нов филм. Killers of the Flower Moon ќе „тежи“ над 180 милиони долари и веќе се зборува дека во филмот ќе се појават […]

Прочитај повеќе

Настаните на кои Apple го претставува својот хардвер се интересни за сите. Компанијата на чии уреди често се гледа како на статусен симбол отколку алатки секој пат има интересни презентации.  Овој пат беше јасно дека нема да има презентации на телефони и паметни часовници, а неколку дена претходно излегоа во јавноста деталите за новиот MacBook Pro. […]

Прочитај повеќе

Apple на својот голем WWDC 2015 настан во среда претстави два нови телефони, iPad Pro, Apple TV конзола и неочекувано Apple Pencil – пенкало за таблет компјутерите за кое култниот директор Стив Џобс велеше дека е лош уред кој „никој не го сака и постојано се губи“. Но, пенкалото сега се чини како неопходно за […]

Прочитај повеќе