Дали некогаш сте се запрашале што е потребно за креирање на цели виртуелни светови? Креаторите на Horizon Zero Dawn, Guerrilla Games креираa сосем луд свет во кој играчите во улога на Елој се борат со механички диносауруси. Играта има огромен отворен свет за чие крирање беа потребни илјадници часови работа. Ова е документарниот филм на Vpro […]

Прочитај повеќе

Fallout 4 е најголем победник на годиниешниот E3, барем доколку судиме по наградите кои ги освоија од Game Critics Awards. Наградите ги доделуваат 40 медиуми помеѓу кои Wired, Ars Technica, Polygon, Kotaku, Gamespot, The Escapist и Joystiq. Покрај најпрестижната Best of Show, Fallout 4 ги доби и наградите за најдобра РС игра и најдобра RPG […]

Прочитај повеќе