Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деведесет и седмо издание. Распродажби на игри со попусти до 90% ги задеваа гејмерите низ скоро сите продавници за дигитални клучеви. Заинтересираните можеби сеуште имаат време поевтино да си ги купат омилените игри од Steam, Humble Bundle, Fanatical, […]

Прочитај повеќе

На првите две Shenmue игри носталгично се присетуваат постарите гејминг ветерани. Првата игра се појави во 1999 година, а втората во 2001. Низ годините, игрите често се поставуваа како едни од најоригиналните продукти. SEGA е спремна да го направи следниот чекор и на 21 август ги издава надградените верзии на игрите, со напредни можности за […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, седумдесет и трето издание. Vampyr идната RPG игра на студиото зад Life is Strange, ќе може да се игра во сета графичка слава, само доколку имате Intel Core i7-3930K процесор, 16 GB RAM и GeForce GTX 970. Далеку […]

Прочитај повеќе

Shenmue е култна видеоигра од Sony која во рекордно време успеа да ги собере потребните милиони долари од краудфандинг за третото продолжение. На својот Kickstarter проект над 34.700 фанови на играта досега вложија во моментов 2,9 милини долари. Една од причините за брзото собирање на милиони долари е што фановите на серијалот веќе 14 години […]

Прочитај повеќе