Fallout 3 беше феноменална игра во толку многу погледи и успеа целосно да го револуционизира не само постапокалиптичниот серијал, туку и тектонски да ги помести границите на RPG жанрот. Но, времето не беше премногу дарежливо кон стариот енџин и, за многумина, Fallout 3 не е подеднакво „убава“ како што ја паметиме. Тимот Road to Liberty […]

Прочитај повеќе

Fallout 4 e исклучително убава игра. Дека од убаво има и поубаво сведочи најновиот пакет кој ги обединува најпопуларните модови на Hein84. Доколку сте запознаени со Fallout 4 сцената со модови, шансите се дека сте слушнале за овој талентиран модер. Hein84 ја има направено една од најпопуларните графички модификации за играта. Vivid Landscapes се истакнува […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, четириесет и второ издание. Rez Infinite, играта која палеше и жареше на конзолите во 2002 година, конечно излезе за платформата PC. Играта располага со 4К поддршка, двојно подобар квалитет на текстурите, напредни графички можности и многу повеќе, неисклучувајќи ја […]

Прочитај повеќе

По краткиот и неодоливо симпатичен вовед со децата од развојните тимови на Bethesda, Пит Хајнс ја нападна сцената со храбри ветувања за исклучително продуктивна година каде ќе се најде за секого по нешто. Целата Е3 конференција на Bethesda! Преку Bethesdaland, цртаниот водич во форма на карневал, игрите почнаа да се редат. Bethesda најави две VR […]

Прочитај повеќе

По првпат од излегувањето на Fallout 4 (2015), издавачите Bethesda решија бесплатно да ги отворат портите на еден од најсложените постапокалиптични светови. Но, само за претстојниот викенд. Навлегувањето во Fallout 4 е повеќе од наградувачко, дури и во форма на краток дводневен престој. Играта ќе знае како ве вовлече во огромниот свет, интригантни патешествија, комплексниот […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, триесетто издание. Во чест на триесеттиот извештај за гејминг новости (уредничка забелешка: огромна благодарност до Мартин за макотрпната работа), IT.mk наградува тројца читатели со една од следниве три игри: Far Cry 3: Blood Dragon (uPLAY) – FPS акција која […]

Прочитај повеќе

Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби. Со оглед на тоа дека времето е пари, почнуваме веднаш со најновите вести кои ја обележаа неделата. Westland 3 ja започна кампањата за финансирање, а и објавија прекрасен гејмплеј приказ за тоа што би можело да ве очекува во најновото чедо на inXile Entertainment. Преку Fig кампањата […]

Прочитај повеќе

Nuka-World е последното проширување за Fallout 4 и воведува новитети во скоро сите аспекти од играта. Нови главни и споредни задачи, нови непријатели, оружја и костими и, можеби најважното од сè, нови и надградени елементи во гејмплејот.  Но, дали ваквиот коктел е доволно освежителен, а со самото тоа и способен да ја згасне жедта на […]

Прочитај повеќе

Nuka World е последното, а второ по големина, проширување за RPG играта, Fallout 4. Слично како и со првото поголемо проширување Far Harbor, Nuka World се одвива на целосно нов регион каде ви стојат на располагање рекреативни зони и паркови, а со тоа и можност по прв пат да бидете еден од лошите и да […]

Прочитај повеќе

Се случи мало чудо на 10-ти ноември. Најголемиот порно сајт Pornhub изгуби 10% oд своите 60 милиони посети поради видеоигра. Тој ден излезе Fallout 4 и се чини дека имаше поголемо влијание врз порно индустријата отколку било што друго.

Прочитај повеќе

Во видеово се даваат примери за како да (не) ја играте Fallout 4, која излезе на 10 ноември, 2015-та и која е еден од главните муабети во гејмерски кругови во моментот. Играта која е достапна за Windows, PS 4 и Xbox One е петотто продолжение од популарната Fallout.

Прочитај повеќе

Fallout 4 е најголем победник на годиниешниот E3, барем доколку судиме по наградите кои ги освоија од Game Critics Awards. Наградите ги доделуваат 40 медиуми помеѓу кои Wired, Ars Technica, Polygon, Kotaku, Gamespot, The Escapist и Joystiq. Покрај најпрестижната Best of Show, Fallout 4 ги доби и наградите за најдобра РС игра и најдобра RPG […]

Прочитај повеќе