Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, триесет и петто издание. Battlefield 1 го исфрли мајското надополнување на сите платформи за кои е излезена играта и ги воведе посакуваните плејлисти од операции кои се замислени да охрабрат подолго дружење во операциите, со суптилен премин од […]

Прочитај повеќе

Со најновото надополнување Heroes of the Storm 2.0, кое стапи на сила од 25.мај, сите уживатели во оваа бесплатната-за-играње MOBA на Blizzard, бесплатно добиваат еден пакет од 20 херои. Ова е временски чувствителна понуда и трае само до 22.мај. До тогаш, сите кои ќе се логираат во играта автоматски добиваат 100 gems, дигитална валута која […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и седмо издание. Steam подарува 1.000 игри на секој регистриран корисник. Ваквата промоција трае само денеска, а сѐ што треба да направите е да кликнете на следниов линк! Серијалот The Witcher има продадено повеќе од 25 милиони копии, […]

Прочитај повеќе

Ова лето ќе играме Heroes of the Storm. Ова е нова MOBA игра со хероите од универзумот на Blizzard, поточно од WoW, Starcraft и Diablo; и доаѓа како нова конкуренција на DotA и League of Legends. Трикот во HotS, вели Бобо во 34-тата епизода на емисијата за игри GG.mk; е дека за да играте MOBA […]

Прочитај повеќе