На најголем број на гејмери омилени игри им се спортските симулации. Без ралика дали омилен спорт ви е фудбалот, кошарката, автомобилизам или тенис за речиси секој спорт е направена симулација. И без разлика која од спортските симулации ви е омилена FIFA, Pro Evolution Soccer, NBA2K, NFL Madden, Top Spin, Tiger Woods PGA мора да се […]

Прочитај повеќе

Како што се приближува крајот на годината и почетокот на божиќните празници, почнуваат и рекапитулациите и наградите за најдобрите игри оваа година но и најавите за нови игри во 21012. Први своите награди ги доделија во Spike TV, најголем дел од наградите се избор на уредниците на Spike а неколку (најдобар карактер во видео игра, […]

Прочитај повеќе

E3 Expo 2011 продолжува со презентациите на Ubisoft кои го вратија Rayman, следени од Sony кои се извинуваа за хакнувањата на Playstation Network, но и го претставија новиот контролер Move, и следени од Nintendo кои исто така, покрај нови наслови, го претставија својот нов контролер Nintendo WII U. Ви ги претставувам најинтересните моменти од презентациите.

Прочитај повеќе