Со празничната сезона, доаѓа уште едно интересно надополнување за ултра-популарниот ко-оп шутер – Killing Floor 2. За правилно втурнување во сезоната, ова се работи кои дефинитивно треба да ги знаете! 1. Killing Floor 2: Yuletide Horror стапува на сила на 10 декември! 2. Надополнувањето ќе им дозволи на гејмерите да се пресметаат со божиќни зед […]

Прочитај повеќе

Две игри ќе се борат за вашето внимание викендов, особено доколку сакате бесплатна и привремена квалитетна забава во дигитално пакување. Killing Floor 2 го започнува летниот настан Ко-оп хорор пукачката игра во прво лице започнува со Back and Kickin’ Brass летниот настан. Стимпанк темата е проширена со нов режим на играње кој се вика Transport […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деведесет и шесто издание. Ashe е новиот херој на Overwatch и веќе може да се игра со неа на PTR серверот. Девојката привлече најголемо внимание со нејзината ултимативна способност која го испраќа B.O.B. да го расчисти бојното поле. […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деведесет и трето издание. The Witcher писателот на книгите, Андреј Сапковски побара од студиото зад The Witcher игрите да му се плати нешто повеќе од 16 милиони долари. На времето, авторот мислел дека ништо нема да се направи […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, осумдесет и прво издание. Додека прашината од Е3 настанот полека легнува во потсвеста на гејмерите и ја потпалува нивната желба за играње на некој од најавените игри, ние продолжуваме со стандардното сервирање од гејминг новости на неделата. Valve […]

Прочитај повеќе

Killing Floor 2 е излезена веќе неколку години, но надополнувањата за оваа ко-оп пукачка игра и понатаму се со ист интензитет. Killing Floor 2: Infinite Onslaught е надополнување кое ќе ви дозволи да се втурнете во бескрајни пресметки со надалеку симпатичните зомби-чудовишта. „Предизвикајте ги неуморните бранови од Зед кои стануваат попредизвикувачки со секој нареден бран, […]

Прочитај повеќе

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, педесет и прво издание. Сосема (не) очекувано, датумите за трите идни распродажби на Steam се обелоденија. Halloween распродажбата е од 26.октомври до 1.ноември. Есенската распродажба е од 22 до 28.ноември, а новогодишната е од 21.декември до 4.јануари. За време […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, дваесет и шесто издание. WoW услугите на вашиот акаунт ќе станат поскапи за 25% од 5 април. Ваквото поскапување се имплементира за гејмерите во Европа и Велика Британија, а како причина се спомнува реакцијата од Brexit, намалувањето на […]

Прочитај повеќе

Killing Floor 2, уникатната алтернатива на ко-оп шутерот Left4Dead 2, се поднови со исклучително корисно надополнување. Наречено Descent Content Pack, надополнувањето ги израдува фановите со парови од нови мапи и оружја. Мапата Descent e изградена специјално за новиот Holdout sub-mode, режим на игра кој ги поставува играчите во зандани чиј распоред се генерира по случаен […]

Прочитај повеќе

FPS или First Person Shooter е акциона игра во прво лице каде играчот ја искусува акцијата преку очите на протагонистот. Почетоците на FPS датираат уште од далечната 1973 година, со развојот на играта Maze War, но популарност на овој жанр не експлодира се до 1992-та година, кога излезе Wolfenstein 3D и го воспостави урнекот за […]

Прочитај повеќе

Кои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето омилено хоби, деветто издание. По долго време, Killing Floor 2 е спремна да излезе од раниот пристап и да ви дозволи целосно и неверојатно крваво искуство каде со заеднички сили ставате крај на демонските чудовишта од мракот. Двојката е збогатена […]

Прочитај повеќе

Eмисијата за игри GG.mk рецензираше неколку игри, меѓу кои и Killing Floor 2 која според Бобан е игра во која „нон стоп е паника!“. Aкцијата не прекинува, и ако го погледнете и трејлерот ќе сфатите и зошто се вришти постојано, можеби бидејќи суштествата кои ги пукате се хорор зомбија од пеколот! кои изгледаат навистина страшно. […]

Прочитај повеќе