По повод вториот #InstaMeetSkopje, собир на инстаграмџии кои сликаа по Стара чаршија, и чии слики можете да ги видите тука; во 17-тата епизода на #ИТН разговаравме за Instagram, популарна друштвена мрежа во сопственост на Facebook која има над 300 милиони корисници, што ја прави поголема од Twitter. Гости ни се @Darko156 и MonikaPotter, со кои, […]

Прочитај повеќе

Викендов се одржа нов, втор собир на македонските инстаграмџии. Настанот одбележан со хаштаг #InstaMeetSkopje всушност беше глобална иницијатива од Instagram со која се мотивира дружењето помеѓу локалните корисници. Во Скопје се одржа по втор пат, и се одржа на едно од покреативните места во градот. Над дваесетите инстаграмџии ги шетаа сокаците на Старата скопска чаршија […]

Прочитај повеќе

Се организира втор #InstaMeetSkopje, три години откако беше организиран првото дружење на македонски корисници на Instagram. Повторно е организиран од DzaBest, но овојпат наместо во Зоолошката градина во Скопје, ќе се одржува во Старата Чаршија, што е одлично место за правење фотографии. Настанот е закажан за 21-ви и 22-ри март, кога и самиот Instagram ги […]

Прочитај повеќе