Со 828.773 продадени копии на iTunes Store новиот албум на Beyonce постави рекордна неделна продажба само три дена откако се најде во продавницата, вели Apple. Новиот албум е наречен едноставно Beyonce и е прв нејзин „визуелен албум“. Интересно албумот доаѓа единствено во дигитална форма, а успехот е уште поизненадувачи имајќи во предвид дека дојде без […]

Прочитај повеќе

Најголемата вест од овогодинешното издание на MTV Video Music Awards беше изјавата на Бијонси дека е бремена, вест која молскавично се рашири низ сите можни медиуми, и македонски портали само за тоа пишуваа во текот на вчерашниот ден. Веста беше хит на друштвените мрежи, каде Тwitter забележа рекордна твитаност за веста. Според официјалниот глобален ПР […]

Прочитај повеќе