Кoга веќе маските стануваат дел од нашето секојдневие зошто да не се револуционерни во нивното користење? Ова е прашање кое мора да било поставено од Razer затоа што нивната маска се истакнува како најпаметната во целиот свет. Дизајнот останува дискутабилен. Project Hazel е нов N95 расприратор за повеќекратна употреба. Маската се одликува со стратешко поставени […]

Прочитај повеќе

Овој текст првично е објавен на форумот на ИТ.мк од Сашо Михаилов со псевдоним „vlavot“. Ако имате прашање, сугестија или пофалба може да ги упатите и директно на блогот. Потрагата по нов тенок gaming лаптоп покрај останатите брендови, search engine-от ми уфрлуваше константно еден бренд, Razer. Првата мисла која ми дефокусира внимание беше, како да се набави […]

Прочитај повеќе

За да го приближи лаптопот до поширока публика Razer креираше поевтин модел. Секако не може да се очекува еднаков квалитет од уредите, a кое е мислењето на Linus Tech Tips може да погледнете во видеото.

Прочитај повеќе

Новиот гејминг лаптоп од Razer, Blade Pro, доаѓа со топ спецификации, и како се од Razer – со луда цена. Хардверот не само што е претерување туку е „вистинско чудовиште“. Blade Pro доаѓа со 17.3-инчен екран со 4К резолуција (3840х 2160) и Nvidia G-Sync, како и 100% Adobe RGB опцијата за корекција на боја. Ако ова не […]

Прочитај повеќе

Најголемиот производител на лаптопи Lenovo започнува соработка со една од попопуларните компании за гејмерски уреди Razer. За почеток компаниите ќе се фокусираат на десктоп компјутери за гејмери, но ќе работат и на сосем нови производи. Најавата дојде на големиот LAN настани Dreamhack Winter кој се одржува во Шведска. Lenovo е најпродаваниот бренд на компјутери, но […]

Прочитај повеќе

Конзолата која едно време беше рекордер по собраните средства на Kickstarter, Ouya, сега е дел Razer. Razer кој има сопствена Android конзола – Forge TV, можеби е позаинтересиран за 1.000 видеоигри кои Ouya ги има во својот каталог. Според информациите на TechCrunch дел од аквизицијата се видеоигрите и тимовите за техника и развој, но хардверот […]

Прочитај повеќе

Razer ја претстави најновата верзија на гејминг лаптопот Blade, кој покрај моќните перформанси за да се играат сите high-end игри на најдобра графика, и покрај тоа што е само 1,7 сантиметри тенок, доаѓа со 14-инчен екран на допир со досега-нечуена-резолуција-за-лаптопи од 3200 x 1800 пиксели. За споредба ланската верзија на Blade имаше само половина од […]

Прочитај повеќе

Компанијата која е позната пред се по своите гејминг глувчиња, тастатури и лаптопи, Razer, потврди дека дефинитивно Project Fiona ќе биде во производство. Вообичаено кога станува збор за Razer, карактеристиките на уредот се импресивни, но и цената на нивните уреди е прилично висока. Иако веќе не е екслузивитет, таблет компјутерот на Razer доаѓа со интегриран контролер […]

Прочитај повеќе

Покрај разните уреди кои се претставија на CES 2012 во Лас Вегас, можеби најоткачениот, и доста моќен, уред е новиот таблет компјутер Project Fiona на компанијата специјализирана за гејминг уреди Rezor. Таблетот е специфичен по тоа што има два контролери од страните, со копчиња и аналоген џоистик, налик на контролорите за конзоли. Погледнете ја сликата […]

Прочитај повеќе

Razer Blade е следната генерација гејмерски 17-инчни лаптопи кои се само 2.2 сантиметри тенки и тежат само 3.1 килограм. Освен што се изнанадувачки компактни за, како што Razer го рекламира, „првиот вистински гејминг лаптоп“, друга интересна новина со Razer Blade е што имаат OLED копчиња кои можат да се персонализираат и LCD пад на допир. […]

Прочитај повеќе