Hi Store кој до неодамна беше неофицијален партнер на Xiaomi за Македонија ја официјализира соработката со кинескиот гигант Xiaomi. Ова значи дека купувачите од оваа продавница ќе можат да купат лиценцирани производи од Xiaomi. Ова се добри вести за најголем дел од корисниците и љубителите на Xiaomi. Секако, не се добри вести за продавниците кои […]

Прочитај повеќе

Кинескиот производител на паметни телефони Xiaomi вчера претстави нов телефон Mi Mix и сите се воодушевени од неговиот дизајн. Дизајнер на уредот е Филип Старк, а овој пат резултатот е одличен. Она што е најимпресивно е што иако Mi Mix изгледа на концепт телефон, ќе биде достапен во продажба. Она што го разликува телефонот од конкуренцијата […]

Прочитај повеќе

Hi Store e македонска продавница, стартувана лани, од каде можете легитимно да нарачате Xiaomi телефон или друг Xiaomi уред. Да не дојде до забуна, македонскиот Hi Store се неофицијален претставник на Xiaomi за Македонија, бидејќи компанијата нема официјални претставништва надвор од Кина. Компанијата е дел од MIUI Adrija групацијата која е единствена на Балканот со […]

Прочитај повеќе