Alphabet (порано Google)  продолжува да додава партнери за Google Express. Најнов член на тимот е Target, коj се приклучи на партнерството кое бара начин да му конкурира на Амазон. На крајот на август сличен договор со Google потпиша и Walmart. Двете компании ќе го користат Google Express за да ги продаваат своите производи. Home Depot […]

Прочитај повеќе

Bellabeat, хрватскиот стартап кој работи со апликации за бременост, имаше успешен настап на CES 2015 во Лас Вегас, пренесува Netokracija. Стартапот кој веќе има добиено неколку милиони долари инвестиција за развој на своите продукти, сега успеа да се договори со американските продавници BestBuy и Target. Bellabeat на CES ги претстави своите уникатни паметни уреди како […]

Прочитај повеќе