Стивен Колберт до велешани: Македонски тинејџери олабавете!

Велес и Македонците кои креираа вести за изборите на САД се најдоа во последното Late Show with Stephen Colbert. Комичарот имаше смешна порака за велешани повикувајќи ги да одат и да престанат со дезинформирање и да „украдат кукла и да ја запалат во шумата!“. Ако сакате да го погледнете само овој дел сегментот „Hey Macedonian teens!“ е кус и при крајот на видеото.

1 коментар на “Стивен Колберт до велешани: Македонски тинејџери олабавете!

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии