„Луѓето пред да се одлучат да купат некој телефон или да симнат некоја апликација за својот мобилен телефон сакаат да знаат што некој друг мисли за тој телефон или апликација. Ние ќе се потрудиме што е можно повеќе искуствено да им ги пренесеме нашите мислење за одреден телефон или апликација и да им понудиме вистинско решение за нивните потреби. Токму поради тоа што корисниците на мобилни телефони сега за сега немале блог кој е целосно посветен на мобилната технологија планот за блогот е да стане место каде што корисниците на мобилни телефони ќе доаѓаат да се информираат за мобилната технологија и телефонија.“ вели Мите.

Mobile блогот е дел од Komunikacii.net мрежата.

19 коментари на “Стартуваше Mobile.komunikacii.net блогот

 1. Друга е целната публика…. размислувавме долго… но некако сакаме да ги тераме одвоено работите.. да може непречено да си расте секој блог во своето поле.

  Благодариме за пофалбите за блогот.

 2. Like,али има толку многу други сајтови со повеќе содржина и повеќе публика. Сепак,добро е оти е македонско…

  Komunikacii.net многу ми се допаѓа,па зошто овој блог не го споите,да биде како категорија од главниот блог?

 3. Помисливме на тоа, но на крај победи едноставноста на урл-то, лесно за паметење и лесно да се искуца на мобилен телефон.

  Фала за пофалните зборови.

 4. chestitki za blogot, sekogash e dobro da se ima ushte edno mesto kade kje se prochita ushte edno mislenje.

  Ne mislite deka mobile.* e malku nesrekjno izbrano ime bidejki voobichaeno, znaeme, deka toj subdomain se odnesuva na mobilna verzija od nekoj sajt?

 5. Прво научи македонски правопис, а второ добродојде во клубот на експерти со познавања од Ное до АВНОЈ или од Web Development до демократија и нејзината нераскинлива врска со синџирот на исхрана.

  Со вакво познавање никој нема да те третира за нешто повеќе од тоа што си, обичен вирус.

  1. Возрасен бате како оснавач на блогот не е убаво да се јавуваш како критичар.
   Лошо не учиш нас малите

 6. 5<0 =8 40 2845H [email protected] 2> 5
  Искрено кажано Ванчо не си идав често во Македонија и немав време за зклучоци.
  Но од кога сум излезен до сега ништо не е променето. И ми е многу мака само се вртиме во круг.
  Што значи треба да ги смени партнерите и примерите.
  Србите не се многу добар пример за Македонија освен добар партнер за перење пари.

  Пред да јадеш колачи само ќе ти кажам во елтектрониката има 1 и 0 .
  Македонија сакам да е во 1.

  Јас сум за да ги гледаме Германските искуства место да шеташ со министерот по сменири почни некој салам проект.
  Проект што ќе биде продуктивен.
  Искрено на komunikacii.net имам најдено добри текстови, но за жал се 1-3 толку се.
  И не ја отварај темата многу боли.
  Демократијата е измислица исто како и религијата во прирордата има само едно правило најди го во е-учебниците по Биологија лекција Синџир на Исхрана
  За да научиш нешто треба да учиш од подобриот пушти МТВ има сликовите реклами.
  Германија не е Берлин, Србија не Белград и Македонија не е Скопје и хотелите во Охрид.
  п.с
  Среќа Израелците што не учат од Иранците.

 7. Простете им на критизерите, сите тинејџери имаат проблеми со хормоните.
  Празна глава, ништо не те интересира (освен спротивниот пол), лупај глупости каде што ќе видиш празен text box … следната генерација на white trash во Македонија.

  И едно прашање до *вирусот*: Чии искуства треба да ги гледаме? Шведските? Германските? Американските? Тие држави се сосема различни од нашите, по многу нешта: пред сѐ богатството, напредокот на демократијата, ресурсите, опкружувањето …
  Ти, практично, предлагаш да ја прашаме Марија-Антоанета како да не бидеме гладни. Знаеш што би ни рекла (да беше жива)? — „Јадете колачи“.

  Да те искоментирам: твојот коментар е балкански, турбо-фолковски и не нуди алтернатива. Не прави така — само изгледаш глупаво.

  Успат, честитки до mobile.komunikacii.net — уште една ставка во моите bookmarks.

 8. Нема ни да видеш друг во Белград .
  Се надевам дека следниот пат ќе присуствувате во некоја развиена земја.
  Јас како што знам Србија е лулка на Турбо Фолк, а не на Технологија.
  Ги имат истите проблеми како и ние па не гледам какви искуства може да пренесете од нив.
  Доста со тие Балкански настани.

  1. Прво настанот беше интернационален (http://iront.rs) и никој не зборуваше за пренесување на српски искуства туку сите пренесуваа искуства од светот (Исланд, САД, Велика Британија итн.). Ако мислиш дека менаџер од http://forum.nokia.com ќе пренесува искуства од Србија секоја ти чест. А ако милиш дека менаџер од Нокиа не е на твое ниво дај те молам да го видиме твоето CV па да видиме каде треба и ние да одиме.

   Како студент на компјутерски науки кој притоа веќе е web developer си можел барем да изгуглаш и да прочиташ што е iFront пред да тресеш глупости. Прво дознај што имаат направено луѓето зад нив пред да почнеш со armchair и clicktivisam аргументација. Ако не ти се јасни изразиве погуглај малку. Знаеш има еден чичко и обично има одговор на некои основни прашања. Го викаат Google.

  1. Мој совет до тебе и сите "експерти" како тебе: во иднина кога ќе сакаш да критикуваш нешто пред да почнеш да пишуваш стисни Alt+Shift па потоа најди основа на која што ќе критукуваш и за крај смисли некој добар текст барем да има што да прочитаме, а не да читаме само безсмислени коментари…

   Како што велат подобро нешто отколку ништо, можеби за тебе блогот е чиста глупост но за некој не е, затоа остави ги луѓето сами да преценат дали вреди да се чита блогот или не.

 9. Горан не мораш од кај да се информираш, можеш да одиш на веб страниците на некој од домашните мобилни оператори.

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Слични статии